Svijet

Naoružani američki avioni letjeli iznad Kabula

Naoružani američki avioni letjeli iznad Kabula
Foto: Tanjug/AP/Ilustracija | Naoružani američki avioni letjeli iznad Kabula
Srna

VAŠINGTON - Naoružani američki borbeni avioni letjeli su iznad Kabula kako bi osigurali evakuaciju, saopšteno je danas iz Pentagona.

Portparol Pentagona Džon Kirbi rekao je novinarima da avioni nisu bili u brišućem letu, već su nadgledali.

General Vilijem Tejlor rekao je da je na međunarodnom aerodromu u Kabulu otvoreno više izlaza i da je do sada evakuisano oko 7.000 ljudi.

On je dodao da je sada na aerodromu oko 5.200 američkih vojnika koji kontrolišu evakuaciju.

Najčitanije