Zimski sportovi

Esma Alić osvajanjem 45. mjesta završila učešće u Pekingu

Najmlađa bh. predstavnica Esma Alić završila učešće na Olimpijskim igrama.

Bh. skijašica je u jutrošnjem slalomu osvojila 45. mjesto. Imala je vrijeme 2:04.65, što je bio zaostatak od preko 19 sekundi za olimpijskom pobjednicom Petrom Vlahovom.

Esma je nakon prve vožnje zauzimala 50. mjesto, ali je do kraja popravila plasman usljed velikog broja odustajanja takmičarki, među kojima je bila i jedna od favoritkinja Mikaela Šifrin. Na kraju je trku završilo 50 skijašica, a njih čak 40 nije upisalo plasman. Ovim je Esma okonačala učešće u Pekingu, u prvoj discipline veleslalomu nije imala plasman nakon diskvalifikacije.