BiH

Dodik pozvao Srbe u FBiH da glasaju za srpsku listu

Dodik pozvao Srbe u FBiH da glasaju za srpsku listu
Foto: Srna | Dodik pozvao Srbe u FBiH da glasaju za srpsku listu

PRIJEDOR - Kandidat koalicije SNSD-DNS-SP za srpskog člana Predsjedništva BiH Milorad Dodik pozvao je Srbe koji imaju pravo i mogućnost da glasaju u Federaciji BiH da na predstojećim izborima podrže srpsku listu.

Dodik je na predizbornom skupu u Prijedoru istakao da je srpska lista rezultat napora SNSD-a i onoga što čini u opštinama u Federaciji BiH sa većinskim stanovništvom. 

"Radeći u Drvaru, Glamoču, Grahovu, vršeći lokalnu vlast posljednjih desetak godina, shvatili smo i drago mi je da će i ostali to tako prihvatiti, da formiranje srpske liste podrazumijeva potrebu da se u FBiH dosegne do poslanika u federalnom parlamentu", rekao je Dodik. 

Dodik je rekao da je SNSD u Prijedoru, zajedno sa narodom i koalicionim partnerima, činio sve da u ovom gradu budu riješeni mnogi komunalni problemi. 

Kandidat koalicije SNSD-DNS-SP za predsjednika Republike Srpske Željka Cvijanović istakla je da ljudi svuda gdje su ugroženi, a Srbi su to u FBiH, treba da se okupe, fomiraju zajedničke liste i nastupe jedinstveno. 

"O tome ne pričaju ni stranci niti o tome vodi računa političko Sarajevo, ali, evo, mi im dajemo snagu na taj način. Želimo da imaju svoje predstavljanje, da budu faktor u skladu s onim što im je Ustav dao. I ovaj politički aktivizam, koji se sada tamo odvija, u funkciji je toga da se statusno popravi položaj Srba u FBiH", rekla je Cvijanovićeva. 

Ona kaže da je sigurna u veliku pobjedu SNSD-a, te da puna Sportska dvorana sala "Mladost" u Prijedoru pokazuje kako izgleda podrška naroda. 

"Idemo polako, gradimo, jačamo naše institucije i sigurna sam u veliku pobjedu našu, ali i u veliki uspjeh Republike Srpske", naglasila je Cvijanovićeva. 

Na tribini SNSD-a u Prijedoru predstavljeni su kandidati za Parlamentarnu skupštinu BiH i kandidati za Narodnu skupštinu Republike Srpske iz Izborne jedinice jedan. 

Najčitanije