Svijet

Snimak Ministarstva odbrane Jermenije: Azeri bježe pod granatama

Snimak Ministarstva odbrane Jermenije: Azeri bježe pod granatama
Foto: Screenshot | Snimak Ministarstva odbrane Jermenije: Azeri bježe pred granatama
N.N.

Ministarstvo odbrane Jermenije objavilo je video-snimak povlačenja azerbejdžanskih oružanih snaga iz naselja Matagis u oblasti Martakert u Nagorno-Karabahu.

"Bjekstvo iz Matagisa", napisala je portparolka jermenskog Ministarstva odbrane Šušan Stepanjan.

Situacija u Nagorno-Karabahu eskalirala je krajem septembra. Baku i Jerevan međusobno se optužuju za izbijanje sukoba. U Jermeniji je objavljeno ratno stanje i opšta mobilizacija. U Azerbejdžanu je uveden policijski čas i delimična mobilizacija.

Lideri Rusije, Sjedinjenih Američkih Država i Francuske pozvali su Jerevan i Azerbejdžan da hitno prekinu sukobe i započnu pregovore bez preduslova.

(Novosti.rs)

Najčitanije