DERVENTA - Nosilac liste kandidata DNS-a za Narodnu skupštinu Republike Srpske u Izbornoj jedinici četiri Siniša Nikić rekao je da je cilj ove stranke osvajanje jednog direktnog mandata za poslanika u ovoj izbornoj jedinici.
"Očekujemo da DNS u Derventi osvoji više od 1.300 glasova", rekao je Nikić na centralna tribina DNS u Derventi na kojoj su promovisani kandidati za predstojeće izbore.
Nosilac liste DNS-a za Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH u Izbornoj jedinici dva Boban Jovičević rekao je da DNS ulazi u izborni proces odgovorno i sa velikim ambicijama.
Predsjednik Izbornog štaba DNS-a Dragomir Jovičić izjavio je da je cilj partije osvajanje 15 mandata u Narodnoj skupštini Republike Srpske i dva mandata u Parlamentarnoj skupštini BiH.
Predstavljeni su i kandidati za narodne poslanike iz Dervente Miro Simić i Dragan Pajić, a tribini su prisustvovali i funkcioneri DNS-a Neđo Trninić i Lejla Rešić, predstavnici SP-a i Ujedinjene Srpske.