Svijet

Dvadeset dobrovoljaca koji su primili rusku vakcinu puštena iz bolnice

Dvadeset dobrovoljaca koji su primili rusku vakcinu puštena iz bolnice
Foto: Tanjug/AP | Posljednja grupa dobrovoljaca koji su primili rusku vakcinu puštena iz bolnice

MOSKVA - Posljednja grupa od 20 dobrovoljnih primalaca druge ruske eksperimentalne vakcine protiv COVID-19, razvijene u virusološko-biotehnološkom institutu "Vektor", osjeća se dobro i danas je otpuštena iz bolnice.

Kako prenosi Tass, time je okončana faza ispitivanja vakcine u kojoj je svaki od ukupno 100 dobrovoljaca vakcinisan dva puta, a potom u bolnici pod nadzorom proveo 23 dana.

Najčitanije