Košarkašice Srbije slavile protiv Kanade nakon velike drame

Košarkašice Srbije savladale su Kanadu rezultatom 72:68 u okviru grupe A Olimpijskih igara.

Najefikasnija u redovima Srbije bila je Sonja Vasić sa 16 poena uz po tri skoka i asistencije.

Pratile su je Ivon Anderson sa 12 (četiri skoka i tri asistencije), odnosno Aleksandra Crvendakić (pet asistencija) i Tina Krajišnik (četiri skoka) sa po 10 poena.

Sredinom druge dionice Srbija je nakon sjajne akcije Stanković-Vasić stigla do prve dvocifrene prednosti.

Pokušavale su Kanađanke da razliku vrate na jednocifrenu, ali i kada bi im to pošlo za rukom Tina Krajišnik bi već u sljedećem napadu vratila 10 poena prednosti Srbiji.

Na poluvrijeme se ipak otišlo sa osam poena akcije, nakon loše organizacije poslednjeg napada srpske reprezentacije i iznuđenog šuta Škorićeve.

Nije prijala pauza reprezentativkama Srbije koje su u prvih šest minuta treće dionice upisale samo 2 poena. Iskoristile su to Kanađanke koje su trojkama Kulijeve i Nurksove stigle do izjednačenja, pa čak i vođstva.

Bilo je to upozorenje za Srbiju, čije su se košarkašice probudile tek toliko da u posljednju dionicu ne odu sa zaostatkom.

Sjajno su započele četvrtu četvrtinu. Ivon Anderson je trojkom na početku dala uvid u ono što nas očekuje u posljednjoj dionici.

Pucala je Srbija iz svih cilindara, a prednjačila je Ana Dabović. Trojka Bruks na četiri minuta do kraja za 58:56 pokrenula je seriju od još tri napada koji su završeni na isti način.

Najprije je Dabović pogodila iz velike udaljenosti, pa Crvendakić, da bi potom opet bila precizna Dabovićeva.

Nisu se predavale Kanađanke predvođene duom Filds-Nurks, te su uspevale da održe rezultatski priključak.

Viđeno je i nekoliko spornih sudijskih odluka poput nesportske lične greške za Srbiju.

Posljednji minut utakmice protekao je u pregledanju spornih situacija. Na nekoliko sekundi do kraja Pelington je imala dva slobodna bacanja pri rezultatu 70:67.

Realizovala je samo prvo, a Ana Dabović je potom postavila krajnji rezultat.

Srbija u narednom kolu igra sa Španijom, dok će Kanađanke na megdan Južnoj Koreji.