Ostali sportovi

Nedžad Husić nije uspio osvojiti bronzanu na Olimpijskim igrama

Bh. tekvondoista Nedžad Husić (19) nije uspio osvojiti broznanu medalju na Olimpijskim igrama nakon što je poražen protiv turskog predstavnika Hakana Recbera rezultatom 22:13.

Prethodno je u četvrtfinalnom okršaju savladao Egipćanina Mahmouda Abdulrahamana 8:7, a u osmini finala eliminisao je japanskog predstavnika Ricarda Suzukija rezultatom 22:2.

U polufinalnom meču poražen je od Uzbekistanca Ulugbeka Rashitova rezultatom 28:5.

Bez obzira što je ostao bez medalje, Husić je napravio veliki uspjeh, jer je već ranije plasmanom u polufinale ostvario najbolji rezultat u istoriji BiH na Olimpijskim igrama i takmičenje je okončao na diobi 5. mjesta.